5 zdrowych produktów, które w rzeczywistości są wypełnione cukrem

Jakie produkty które jemy na co dzień mają najwięcej cukru?

Z wyjątkiem okazjonalnego ciasta, możesz myśleć o swoich nawykach żywieniowych, jak o zdrowej diecie, ale chodzi o coś więcej niż tylko liczenie kalorii i unikanie tłuszczu ukrytego w produktach spożywczych. Zobacz, których produktów należy unikać.

Cukier czai się w znacznie mniej oczywistych miejscach niż w przypadkowych słodkich grzeszkach. Według specjalistów, kobiety nie powinny spożywać więcej niż 24 g cukru dziennie. Tymczasem okazuje się, że większość tak zwanych zdrowych produktów light, zawiera ogromne ilości cukru, a jego dozwoloną przez dietetyków i lekarzy liczbę, można przekroczyć, wypijając dwa soczki pomarańczowe dziennie. Gdzie jeszcze znajdziemy o wiele więcej cukru niż nam się wydaje?

Granola

Inaczej musli, czyli najczęściej mieszanka płatków zbożowych, rodzynek, orzechów, suszonych owoców i… cukru! Od dawna reklamowana przez producentów, jako zdrowa żywność. Niestety, w rzeczywistości równie dobrze można zastąpić je słodkimi płatkami śniadaniowymi dla dzieci. Niektóre z nich obejmują 26 gramów cukru tylko w jednej filiżance! Jeśli szukasz czegoś do schrupania, zamień musli na garść orzechów bogatych w białko.

Sok owocowy

Korzyści płynące z wypicia soku owocowego są nieporównywalnie mniejsze od zjedzenia świeżego owocu. Niektóre popularne marki soków owocowych przewidują 28 gramów cukru na jedną filiżankę. Ta liczba chyba mówi sama za siebie. Naprawdę wolisz wypić jedną filiżankę soku i nie jeść nic przez cały dzień?

Niskotłuszczowy jogurt

Jogurty niskotłuszowe i niskokaloryczne mogą wydawać się dobrym wyborem dla osób pragnących wyszczuplenia sylwetki. Niestety, większość takich jogurtów light ma o wiele więcej cukru niż jedna porcja fast foodu, którego większość osób na diecie, stara się aktywnie unikać.

Suszone owoce

Tylko dlatego, że są owocami, nie muszą być dobre dla Twojego zdrowia i figury. Większość suszonych owoców kupionych w sklepie zawiera więcej niż 50 procent cukru. Dla przykładu garść suszonych żurawin, którymi posypujesz sałatkę ma aż 26 gramów cukru.

Słodka herbata

Herbata jest często postrzegana, jako zdrowy napój. I tak oczywiście jest, dopóki nie dodasz do niej cukru! Słodzona herbata z cytryną smakuje wyjątkowo, ale powinnaś przemyśleć, czy w rzeczywistości jest warta grzechu. Dodatkowo zwracaj uwagę na opakowania. Do niektórych herbat smakowych dodaje się cukier jeszcze przed zaparzeniem!

Zwracaj uwagę na to, co kupujesz. Pamiętaj, że nie wszystkie wyszczuplające produkty light są zdrowe. Wybieraj świeże owoce i warzywa oraz mięso z najwyższej półki. Nie tylko jedz zdrowo, ale także myśl zdrowo. Zmiana nawyków sprawi, że poczujesz się wyjątkowo i pięknie, a jeżeli borykasz się z cellulitem, koniecznie zajrzyj do naszego wpisu w którym przedstawiamy dietę antycellulitową!