prostowanie zebow

Krzywe zęby to problem, z którym boryka się bardzo dużo osób, jednak warto wiedzieć, że nie jest to wada, z którą nie można nic zrobić. Istnieją różne techniki ortodontyczne, które mogą pomóc w wyprostowaniu zębów i przywróceniu pięknego uśmiechu. W poniższym artykule przedstawimy najczęstsze przyczyny krzywych zębów, a także wskażemy najpopularniejsze metody ich korekcji.

Jakie są najczęstsze przyczyny krzywych zębów?

Należy zdawać sobie sprawę, że istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do powstawania krzywych zębów, dlatego też do każdego pacjenta należy podchodzić w sposób indywidualny. Warto wiedzieć, że krzywe zęby mogą być dziedziczne. Jeżeli w rodzinie występują takie przypadki, jest bardzo prawdopodobne, że przyczyną naszych problemów są właśnie geny.

Krzywe zęby mogą być także wadą nabytą. Wśród popularnych przyczyn wymienić można m.in. nieprawidłowy wzrost szczęki lub żuchwy, który ma prawo objawiać się poprzez złe ułożenie zębów. Do powstawania krzywizn może przyczynić się także przykurcz mięśni warg i języka, który również oddziałuje na położenie zębów.

Popularną przyczyną krzywych zębów są także przyzwyczajenia z dzieciństwa. Dzieci, które ssały kciuk lub przez dłuższy czas używały smoczka mogą mieć większe ryzyko wystąpienia nieprawidłowego ułożenia zębów. Do zmiany ułożenia zębów mogą przyczyniać się także choroby przyzębia i dziąseł oraz wady zgryzu. Jeżeli zmagasz się z problemem krzywych zębów, koniecznie sprawdź frazę ortodonta NFZ Warszawa, w celu ustalenia przyczyn.

Zobacz także: https://lifestylenews.pl/jak-dbac-o-zeby-kilka-porad/

Techniki ortodontyczne, które pomagają wyprostować zęby

Zdecydowanie najpopularniejszą techniką prostowania zębów jest założenie aparatu stałego. Ta tradycyjna metoda polega na nałożeniu na zęby metalowych lub ceramicznych zamków z prętami, które są stopniowo naciągane, by przesuwać zęby w pożądanym kierunku. Jest to bardzo skuteczna metoda, która sprawdza się nawet w bardziej skomplikowanych przypadkach.

Alternatywą mogą być aparaty nakładkowe. Metoda ta polega na umieszczaniu na zębach specjalnych przezroczystych nakładek, które są dopasowane do zębów. Nakładki te wymieniane są co 1-2 tygodnie, a każda kolejna wprowadza niewielkie korekty, stopniowo przesuwając zęby w stronę prawidłowej pozycji. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością.

Jeszcze inną metodą są aparaty lingwalne. W przypadku tego rozwiązania zamki przyklejane są do wewnętrznej strony zębów, dzięki czemu są niewidoczne z zewnątrz. Tego rodzaju aparaty są bardziej skomplikowane w użyciu niż aparaty stałe i wymagają więcej czasu na dopasowanie. Jeżeli zależy Ci na dopasowaniu metody prostowania zębów do własnych potrzeb, sprawdź link https://mcs-przychodnia.pl/, pod którym możesz znaleźć profesjonalną pomoc ortodontyczną.