depilacja laserowa

Gładkie ciało jest wyznacznikiem dzisiejszych czasów. Kobiety nie chcą mieć owłosionych nóg czy pach. Panowie zaś starają się depilować klatkę piersiową czy plecy.

Depilacja laserowa

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetycznych jest laserowa depilacja Gdynia – https://laserline.pl/depilacja/ Zabieg ten cieszę się aż taką popularnością w związku z tym, że zbliża się lato. Każdy chce w tym okresie wyglądać jak najlepiej.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Najlepszym okresem na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej jest czas kiedy ciało nie jest eksponowane na słońcu. Po zabiegu depilacji laserowej nie ma możliwości ekspozycji na słońcu. Odpada więc solarium i naturalne opalanie się.

Najczęściej zabieg depilacji laserowej przeprowadza się w okresach zimowych. Już wtedy każda zainteresowana osoba powinna pomyśleć o tym, aby zapisać się na wizytę. Depilacja laserowa nigdy nie odbywa się w ciągu jednej wizyty. Zawsze potrzebny jest szereg wizyt, aby zabieg się udał. O tym ile wizyt będzie potrzebnych decyduje owłosienie pacjenta. Im więcej go jest i im jest gęstsze i ciemniejsze tym dłużej należy przeprowadzać zabiegi depilacji laserowej. Wtedy seria wydłuża się do 6 a nie do 4 zabiegów. Osoba dokonująca depilacji laserowej jest w stanie konkretnie powiedzieć ile zabiegów będzie potrzebnych. Wszystko zależne jest od tego jak będzie zachowywał się włos.

Przebieg zabiegu laserowej depilacji

Depilacja laserowa to zabieg, który przebiega etapami. Kobieta decydująca się na udział w tego typu zabiegu zawsze dostaje instrukcję dotyczącą przebiegu zabiegu ale również działań po zabiegu. W ulotce najczęściej zawarte są również informacje dotyczące przeciwwskazań. Warto się z nią zapoznać szczegółowo.

Przebieg zabiegu laserowej depilacji odbywa się już w zaciszu domowym. Należy ogolić dzień wcześniej partię ciała, która ma zostać poddana depilacji laserowej. Następnie przychodzi się na zabieg. Przy pierwszym razie zawsze wszystko jest dokładnie tłumaczone.  W wielu przypadkach stosowany jest dodatkowo laser chłodzący. Jego zadaniem jest zniwelowanie bólu odczuwanego podczas depilacji laserowej. Faktycznie w organizmie człowieka znajdują się strefy, które są bardziej podatne na ból. Wszystko jest jednak do wytrzymania. Sam zabieg depilacji laserowej odbywa się w ten sposób, że do konkretnej partii ciała przykładany jest laser. Wiązka światła powoduje uszkodzenie korzenia włosa i spowolnienie jego wzrostu. Istotne jest trafienie w odpowiednią fazę wzrostu włosa. Zabiegu tego typu nie przeprowadza się również w czasie miesiączki. Ciało jest wtedy bardziej podatne na ból.