Ocet jabłkowy - jak działa na nasze zdrowie?

Jaki wpływ na nasze zdrowie i urodę ma ocet jabłkowy?

Zobacz, jakie problemy zdrowotne pokonasz przy pomocy octu jabłkowego! Ocet jabłkowy jest źródłem kwasów: jabłkowego, mlekowego i octowego. Zawiera także beta-karoten oraz magnez, potas, żelazo, siarkę, sód i inne minerały, a także sporo witamin. Jakby tego było mało, jest także pokaźnym źródłem błonnika. Dzięki takiemu składowi ocet jabłkowy może być używany jako remedium na wiele dolegliwości. Można go używać zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. W czym nam pomoże?

Ocet jabłkowy na skórę – tonik z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy jako swoisty tonik stosuje w swojej pielęgnacji sama Scarlett Johansson, która twierdzi, że to jej ulubiony naturalny kosmetyk. Oczywiście nie zalecamy nakładania na twarz samego octu, bo to mogłoby się skończyć poparzeniem skóry, ale warto rozważyć rozcieńczenie kilku łyżeczek octu w wodzie i nałożenie odrobiny substancji na płatek kosmetyczny, a następnie na skórę twarzy. Po co?

Tonik z octu jabłkowego o kwaśnym odczynie rozjaśnia cerę, redukuje zmiany trądzikowe, zwęża pory i ogólnie odświeża skórę dzięki zawartym w nim antyoksydantom. Czy to jeszcze nie wystarczająca ilość korzyści, aby po niego sięgnąć? A do tego jest bardzo prosty w przygotowaniu i niedrogi!

Ocet jabłkowy do picia

Ocet jabłkowy świetnie przyspiesza trawienie, dzięki czemu uważany jest za sprzymierzeńca kuracji odchudzających oraz pomaga w wydzielaniu kwasu żołądkowego tym, którzy mają go zbyt mało.

Zbyt mała ilość kwasu w żołądku nie jest rzadką przypadłością. W dzisiejszych czasach wiele osób na nią cierpi i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Aby poprawić trawienie i „podkręcić” produkcję kwasu żołądkowego, należy pić ROZCIEŃCZONY ocet jabłkowy ok. 20 minut przed posiłkiem. Jak przygotować taki napój z octu? Do szklanki ciepłej wody wlewamy 1 góra 2 łyżki octu i mieszamy, po czym pijemy mieszankę. JEDNAK UWAGA! Jeśli po wypiciu poczujemy, że w żołądku robi nam się gorąco, będzie to znaczyło, że kwasu mamy zbyt dużo (tzw. nadkwasota) i powinniśmy darować sobie tego typu kurację.

Wewnętrzna kuracja octem jabłkowym często pomaga na różnego typu problemy trawienne, jednak zanim ją rozpoczniesz, pamiętaj, aby nie robić tego na własną rękę, ale skonsultować się z lekarzem lub/i farmaceutą!

Zapraszamy również do lektury naszych innych wpisów z kategorii zdrowia, w których między innymi opisujemy 5 czynności które odciążą kręgosłup oraz główne przyczyny powstawania łupieżu.