taras w domu

Wiosna tuż, tuż, a zatem czas na uporządkowanie ogrodu i terenu wokół domu. Wiosna to także czas, w którym możemy wprowadzić zmiany na swoim tarasie, stanowiącym ważną część domu szczególnie w okresie letnim. Dobrze wykonany taras będzie nam służyć przez wiele lat. Istotne jest zatem, aby wybrać odpowiedni i jakościowy materiał, który zagwarantuje solidne piękno na bardzo długo. Wiele osób pyta, co położyć na tarasie i jaki materiał będzie najtrwalszy, a przy tym efektowny. Podpowiadamy i pomagamy – poznaj trzy najlepsze i najtrwalsze materiały do wykończenia tarasu w swojej inwestycji.

Taras wysoce narażony jest na działalność warunków atmosferycznych, takich jak wilgotność, niska temperatura i promienie UV. Właśnie dlatego należy dobrze przemyśleć wybór materiału, który wykorzystamy do wyłożenia nawierzchni tarasu. Musi on być jednocześnie wytrzymały i odporny, a także atrakcyjny wizualnie i wkomponowujący się w styl całej inwestycji.

Taras z drewnianych desek

Częstym i sprawdzonym sposobem na wyłożenie podłogi na tarasie są drewniane deski. Drewno posiada wyjątkowe walory estetyczne, które przekonują do siebie coraz więcej osób. Sporą zaletą tego materiału jest wolne nagrzewanie się latem, co wpływa na komfort użytkowania. Wybierając deski na taras należy pamiętać o odpowiedniej impregnacji i konserwacji, które zagwarantują ich trwałość na wiele lat. Popularną alternatywą są także deski kompozytowe, które powstają z mieszaniny mączki drzewnej i PCV. Są one zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż tradycyjne drewno.

Kamień naturalny na taras – SOLIDNE PIĘKNO na lata

Kamień naturalny to coraz bardziej popularny materiał, który stosowany jest jako element wykończeniowy domu. Dzięki swojej uniwersalności, sprawdzi się wszędzie, niezależnie od warunków i otoczenia. Materiał charakteryzuje się długoletnią trwałością i odpornością, a przy tym jest niepowtarzalnie piękny i unikalny.

Płytki z kamienia naturalnego idealnie sprawdzą się na każdym tarasie w postaci wyłożenia podłogi, bądź jako element dekoracyjny na elewacji. To gwarancja SOLIDNEGO PIĘKNA, czyli niesamowitego wizualnego efektu i trwałości na lata.

Jednym z najtrwalszych kamieni jest granit, czyli skała magmowa, która charakteryzuje się wytrzymałością i niską nasiąkliwością. Materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, promienie UV czy większość chemii gospodarczej. Poza granitem bardzo dobrym kamieniem na taras jest łupek, którego trwałość jest równie wysoka.

W gronie największych dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce jest firma KLINK International, która posiada bardzo bogaty wybór przeróżnych kamieni. W ofercie firmy znajdują się m.in. granity, łupki, marmury, trawertyny i wiele innych rodzajów skał.

Sztuczna trawa

Znanym sposobem na wykończenie tarasu jest również sztuczna trawa. Jest ona łatwa w wyłożeniu i nie wymaga pielęgnacji. Przez cały rok jest zielona, lecz po kilku zimowych sezonach, może zmienić swój kolor i zatracić efektowny wygląd. Jednak z drugiej strony jest to zdecydowanie najtańsza do zrealizowania opcja.

Taras jest miejscem, na którym spędzamy sporą część czasu, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Warto zatem zadbać o niego, jednocześnie dbając o swój komfort. Pomogą w tym jakościowe produkty, które zagwarantują solidne piękno na lata. Wybierając materiały nie możemy myśleć tylko o aspekcie wizualnym, lecz także o trwałości i wytrzymałości na warunki atmosferyczne, a najlepiej o czymś, co łączy oba aspekty.