kondycja wlosow

Jednak, pomimo wszelkich starań, ich włosy pozostawiają wiele do życzenia – są wciąż szorstkie, pozbawione blasku, puszące się, a w niektórych przypadkach mogą nawet intensywnie wypadać! Szukając źródła złej kondycji włosów warto zwrócić uwagę nie tylko na stosowane kosmetyki czy ewentualne braki odpowiednich pierwiastków w naszym organizmie. Winowajcą może okazać się zbyt twarda woda, którą opłukujemy nasze włosy.

Twarda woda – co to oznacza w praktyce?

Woda, która jest twarda, zawiera w swoim składzie wysoką zawartość minerałów, takich jak wapń, magnez, a także wodorowęglany i siarczany. Im więcej tych składników znajduje się w wodzie, tym częściej możemy mówić, że dana woda jest twarda. Najprostszym sposobem, aby sprawdzić twardość wody jest zajrzenie do czajnika – jeżeli widzisz dużo kamienia na jego dnie oznacza to, że Twoja woda może charakteryzować się wysoką twardością.

Podczas mycia włosów niechciane składniki m.in. wapń czy magnez osadzają się na włosach i wnikają w ich głąb, sprawiając, że stają się one sztywne, puszą się oraz sprawiają wrażenie przesuszonych. W konsekwencji stosujemy coraz więcej odżywek, które nadużywane obciążają kosmyki, co prowadzi do przetłuszczenia skóry głowy. Ponadto, twarda woda może być przyczyną wypadania włosów – wysusza skórę, sprawiając, że gruczoły produkują więcej łoju, które zapychają mieszki włosowe. W konsekwencji osłabione włosy wypadają.

Zabezpiecz swoje włosy przed szkodliwością twardej wody!

Metoda metodzie nierówna. Oczywiście  możesz spróbować domowych sposobów podczas walki z twardą wodą w pielęgnacji włosów, jednak najlepsze rezultaty uzyskasz korzystając z filtra wody. Decydując się na jego zakup warto wybrać najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku, którym jest Quick and Clean od BWT Polska (KLIK). Urządzenie z łatwością zamontujesz w swojej łazience – jest małe oraz proste w użyciu. Po umyciu włosów wystarczy, że uruchomisz filtr i opłuczesz je przez kilka sekund. Filtr skutecznie usuwa niechciane jony wapnia i magnezu, które są zastępowane jonami sodu.

Miękka woda, którą otrzymasz po zastosowaniu filtra, sprawi, że łuski Twoich włosów będą domknięte, co da widoczny efekt wygładzenia kosmyków. Kosmetyki, w tym odżywcze i pielęgnujące maski będą w stanie lepiej dotrzeć do Twoich włosów i je nawilżyć, a skóra głowy będzie ukojona, dzięki czemu włosy będą szybciej rosnąć oraz pojawi się więcej baby hair!