Jak przygotować stopy na lato

1. Wybierz odpowiednie obuwie

Kupując buty na lato, bardzo często kierujemy się jedynie wyglądem, zapominając o wygodzie. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane obuwie – najlepiej wybierać buty z materiałów oddychających lub cienkiej siateczki, najlepsze jednak będą sandałki lub japonki.

2. Stosuj olejek kokosowy

Olej kokosowy ma zbawienne działanie nie tylko jeśli chodzi o włosy. Doskonale nawilża także skórę. Wystarczy posmarować stopy na noc, a następnie założyć bawełniane skarpetki. Codzienne powtarzanie zabiegu nada piętom gładkości. Jaki olejek kokosowy wybrać? Polecamy YourNaturalSide Olej Kokosowy Rafinowany 100 %.

3. Pozbądź się martwego naskórka

Tak jak doradziliśmy we wpisie domowe sposoby na popękane pięty, tak i w przypadku przygotowywania stóp na lato niezwykle istotne jest pozbycie się martwego naskórka. Aby pozbyć się martwego naskórka, należy codziennie moczyć nogi w gorącej wodzie, przez około 10-15 minut. Następnie wystarczy użyć pumeksu lub szorstkiej gąbki. W walce z szorstkimi piętami warto stosować także Regenerum Regeneracyjne Serum do Pięt. Taki zabieg łagodzi także spuchnięte i zmęczone upalnym dniem stopy.

4. Bezpieczne opalanie

Podczas wypoczynku na plaży często zapominamy o odpowiedniej ochronie stóp. Są one jednak, tak jak i inne części ciała, narażone na nadmierne wysuszenie. Korzystając ze słońca, pamiętaj o sprawdzaniu stanu skóry na stopach, a także stosowaniu filtrów chroniących przed słońcem.

5. Wakacyjny pedicure

Piękne stopy to nie tylko gładka skóra, ale także zadbane paznokcie. W odbudowie i ochronie pomoże lakier do paznokci Steper. Jeśli lubisz kolory, postaw na trwały i żywy odcień. My polecamy 2497 Lakier Hybrydowy UV NOX Słodziutkie Liczi 7 ml.

6. Relaks

Oprócz codziennej kąpieli, idealnym sposobem na zrelaksowanie zmęczonych stóp będą ćwiczenia. Wystarczy położyć się na brzuchu, umieścić poduszkę pod stopami i lekko je unieść. W tej pozycji poleż 15-30 minut. Skuteczną pomocą będzie Vedimisan Żel Odprężający do nóg.