Jak zatuszować niedoskonałości cery?

Sposoby na ukrycie niedoskonałości cery

Chcąc ukryć niedoskonałości, często sięgamy po najszybszą broń – cielisty korektor w sztyfcie. Szybka i prosta aplikacja pozwala nam w kilka sekund ukryć pryszcza czy zaczerwienienie.

Jednak taki efekt nie jest długotrwały, a przy tym może bardzo zaszkodzić cerze, powodując jej zapalenie, a nawet stany ropne. Tym sposobem błyskawicznie rozniesiemy pryszcze i bakterie po całej skórze. Jak więc tuszować niedoskonałości w sposób profesjonalny i skuteczny, ale w domowym zaciszu?

Najczęstsze przyczyny niedoskonałości

Na początku warto uświadomić sobie co ma ogromny wpływ na stan cery każdej z nas. Należy jak najszybciej wyeliminować negatywne czynniki ze swojego życia. Jeżeli borykacie się z uciążliwymi pryszczami, zwróćcie uwagę na pielęgnację cery, ale i na swoją dietę. Wybierzcie kosmetyki przebadane dermatologicznie, najlepiej bezzapachowe, bez sztucznych barwników i ulepszaczy. Skóra trądzikowa wymaga specjalnej troski. Pamiętajcie, aby myć ją delikatnie i zawsze wycierać czystym, bawełnianym ręcznikiem. Zrezygnujcie z potraw słodkich, ostrych, tłustych i napojów gazowanych. Uzupełnijcie swoją dietę w witaminy: A, B1, B2, E oraz cynk i błonnik. Osoby, które mają problem z cieniami pod oczami powinny więcej wypoczywać i do minimum ograniczyć czas spędzany przed telewizorem czy komputerem. Niezdrowa dieta, stres, używki – to najczęstsze przyczyny sińców. Jednak mogą one być dziedziczone z pokolenia na pokolenie lub wskazywać na alergie i inne choroby. Warto zatem dokładnie obserwować swoje ciało i codzienne nawyki. Przebarwienia to skutek nieprawidłowego działania melanocytów, komórek wytwarzających melaninę – barwnik skóry. Najczęściej pojawiają się w okolicach ust oraz wokół oczu. Dane statystyczne dowodzą, że ma je 35 procent kobiet po trzydziestce i aż 90 procent po 50 roku życia. Przyczyn powstawania tych nieestetycznych plam jest mnóstwo, od złej diety, zmęczenia, stresu, alergii po ciężkie choroby na tle hormonalnym.

Jak ukryć każdą niedoskonałość?

Najlepszym rozwiązaniem jest eliminacja źródeł. Jednak zanim znajdziemy odpowiedni i najważniejszy czynnik, który przyczynia się do powstawania danej niedoskonałości, możemy w szybki i skuteczny sposób zatuszować dosłownie wszystkie plamki czy wypryski, których nie chcemy mieć na twarzy. Prawidłowo wykonany makijaż to najlepszy i najskuteczniejszy sposób. Do jego przygotowania będziemy potrzebować przebadanych i sprawdzonych kosmetyków, a właśnie takie znajdziemy w najnowszej ofercie marki Golden Rose. Sięgamy więc po korygującą i tuszującą paletę kamuflażu – Camouflage Cream Palette, która poradzi sobie ze wszystkimi typami przebarwień. W jednym wariancie kolorystycznym znajdziemy aż 6 różnych kolorów. Każdy z nich przypisany został do neutralizowania odpowiedniego przebarwienia skóry oraz maskowania drobnych niedoskonałości.

  • Kolor cielisty – neutralizuje ogólne niedoskonałości cery.
  • Kolor łososiowy – neutralizuje żółte odcienie i przywraca blask. Sprawdzi się u palaczy. Możemy go aplikować wokół ust, gdzie mamy poszarzałą skórę.
  • Kolor żółty – neutralizuje fioletowe cienie pod oczami oraz maskuje krostki.
  • Kolor zielony – neutralizuje zaczerwienione miejsca (szczególnie dobry dla cery trądzikowej lub naczynkowej).
  • Kolor fioletowy – neutralizuje żółte odcienie.
  • Kolor pomarańczowy – neutralizuje sine tony i ciemne plamki.

Odpowiedni kamuflaż nakładamy na twarz, a następnie nanosimy podkład. Kolor nie jest widoczny i pozwala na utrzymanie naturalnego efektu. W przeciwieństwie do tradycyjnych korektorów w sztyfcie, formuła jest lekka, nieoleista i nietłusta. Dzięki temu bardzo dobrze kryje i świetnie spełnia swoje zadanie. Paleta jest poręczna, wygląda oryginalnie i wyróżnia się eleganckim opakowaniem. Warto zaznaczyć, że cena zestawu kamuflującego od Golden Rose jest bardzo korzystna, w porównaniu do produktów innych marek.

Jeżeli zależy Wam na ukryciu cieni pod oczami, wyprysków czy przebarwień, ale chcecie przy tym wykonturować swoją twarz, koniecznie sprawdźcie najnowszy produkt tego typu od marki Golden Rose. Concealer Cream Palette – Korygująca i tuszująca paleta korektorów dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych. Każdy z nich posiada 6 różnych kolorów. Dzięki temu z powodzeniem znajdziemy odpowiednie barwy dla swojej cery. Zostały one harmonijnie dobrane, aby w jak najlepszy sposób wpisać się w odcień danej skóry. Paleta doskonale sprawdza się jako kamuflaż cieni pod oczami. Neutralizuje przebarwienia i rozjaśnia skórę. Długotrwały efekt pozwoli nam na ukrycie niedoskonałości w profesjonalny sposób, zachowując przy tym naturalny efekt. Pierwszym krokiem jest aplikacja podkładu, a następnie nanosimy odpowiedni korektor. Dla utrwalenia efektu, aplikujemy puder fiksujący z faktorem SPF 20, który zawarty jest w zestawie. Każdy z kamuflaży posiada lekką formułę, która nie jest oleista, ani tłusta. Wielkim plusem tej palety jest jej oryginalne opakowanie – poręczne i eleganckie. Ten kosmetyk dostępny jest w bardzo korzystnej cenie i zdecydowanie wyróżnia się spośród produktów tego typu. Jest to to zdecydowanie nasz hit od firmy Golden Rose, która produkuje coraz bardziej profesjonalne kosmetyki w bardzo dobrych cenach.

Jak widzicie niedoskonałości takie jak pryszcze, przebarwienia czy cienie, wcale nie są takie straszne, jeśli posiadamy odpowiednią broń do walki z nimi. Taką bronią zdecydowanie są produkty marki Golden Rose: paleta kamuflażu i paleta korektorów. Te produkty warto mieć zawsze pod ręką, aby w razie konieczności szybko i skutecznie wykonać profesjonalny makijaż.