Maseczki z kawy na twarz, włosy i cellulit

Domowe maseczki z kawy

Maseczki z kawy powinny spodobać się wszystkim tym osobom, które uwielbiają zapach, wydzielający się zaraz po otwarciu pudełka z kawą albo po zmieleniu ziaren kawy. Nieziemski i trudny do opisania!

Kawę możecie z powodzeniem wykorzystać do różnych domowych zabiegów kosmetycznych. Okazuje się bowiem, że wcale nie musicie wydawać fortuny na drogie kosmetyki, wystarczy kilka łyżeczek kawy mielonej i możecie zaczynać relaks w swoim domowym spa.

1. Maseczka z kawy na włosy

Polecamy ją szczególnie brunetkom. Maseczka powinna pobudzić cebulki włosów do wzrostu.

SKŁADNIKI:

  • 2 łyżeczki kawy mielonej
  • szklanka wody
  • gaza lub papierowy filtr
  • 1 łyżka odżywki do włosów

PRZYGOTOWANIE:

Wsyp do szklanki 2 łyżeczki kawy mielonej i zalej wrzątkiem. Ostaw do ostygnięcia. Gdy zaparzona kawa ma już letnią temperaturę, przecedź ją przez papierowy filtr lub gazę, by pozbyć się fusów. Do kawowego płynu dodaj łyżkę odżywki i wymieszaj. Nakładaj maskę na wilgotne włosy. Spłucz po 15 minutach.

2. Kawowa maseczka na cellulit

SKŁADNIKI:

  • 2 łyżki kawy mielonej
  • żel do mycia ciała (najlepiej o neutralnym zapachu)
  • 1 łyżka wrzątku

PRZYGOTOWANIE:

Wsyp kawę do szklanki, zalej ją wrzątkiem. Odstaw do ostudzenia.
Gdy zaparzone ziarna kawy będą miały już letnią konsystencję, dolej do szklanki trochę ulubionego żelu pod prysznic. Taki, o neutralnym zapachu będzie najlepszy, gdyż nie zdominuje zapachu kawy. Powstałą papkę nakładaj na ciało, cały czas masując i wcierając maskę okrągłymi ruchami – najlepiej w miejsca, gdzie masz cellulit. Zmyj po 15 minutach.

Do domowej maseczki z kawy na cellulit możesz dodać też np. cukier, imbir czy cynamon.

3. Maseczka z kawy na twarz

Maseczka o właściwościach wygładzająco-odżywczych.

SKŁADNIKI:

1 łyżka kawy mielonej
3 łyżki mleka
ręcznik papierowy
1 łyżka wrzątku

PRZYGOTOWANIE:

Wsyp kawę do szklanki, zalej ją wrzątkiem. Odstaw do ostudzenia.
Gdy zaparzone ziarna kawy będą miały już letnią konsystencję, pokryj nimi twarz, z pominięciem okolic oczu. Na twarz pokrytą fusami z kawy połóż ręcznik papierowy, zamoczony wcześniej w mleku. Po 10 minutach zmyj maseczkę letnią wodą.

WAŻNE: Przed zastosowaniem którejkolwiek z tych domowych maseczek z kawy lepiej sprawdź, jak działają, np. na skórze za uchem. Pamiętaj też, że stosujesz je na własną odpowiedzialność.