Rude włosy – jak farbować je w domu?

Jaka farba pokryje rudy kolor włosów?

Szacuje się, że zaledwie niecałe 2% światowej populacji ma naturalnie rudy kolor włosów. Niestety, w niedalekiej przyszłości może całkowicie zniknąć z powierzchni ziemi. I choć jest to ulubieniec wielkich projektantów i gwiazd na czerwonym dywanie, to jednak nie wszyscy są jego fanami. To właśnie dlatego część osób o rudych włosach marzy o ich zakryciu lub choćby zmiany tonacji. Jak więc je skuteczne pofarbować? Jaka farba pokryje rudy kolor włosów? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Farbowanie rudych włosów

Musimy zacząć od tego, że włosy rude rudym nierówne. Część osób ma bardzo intensywne, niemal pomarańczowe włosy, część wpadające w blond, a jeszcze inne ciemniejsze, wręcz miedziane. W tym wypadku farbowanie nie będzie więc takie proste. Rudy pigment jest problematyczny, a samodzielna koloryzacja może zakończyć się bardzo źle. Aby tego uniknąć, najlepiej udać się na pierwsze farbowanie do fryzjera, szczególnie gdy nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Jeżeli jednak mamy doświadczenie w koloryzacji włosów, możemy spróbować zmienić ich odcień w domowym zaciszu.

Jakim kolorem pokryć rude włosy?

Wiele osób na forach internetowych sugeruje, aby pokryć rude włosy rozjaśniaczem, a następnie pofarbować je na wybrany kolor. Nie jest to jednak dobry pomysł, ze względu na to, że rozjaśniacz wpływa bardzo negatywnie na kondycję włosów. W takim wypadku, lepszym sposobem na zmianę koloru będzie zafarbowanie ich na blond. Bardzo dobrym pomysłem jest również podwójne farbowanie, czyli zrobienie pierwszej koloryzacji w kolorze blond o tonacji podobnej do tej, którą mamy obecnie, a następnie drugiej, w docelowym kolorze. Gdy jednak rude włosy, które mamy są ciemne, najpierw należy zafarbować je na ciemny lub średni blond, następnie odczekać kilka dni po farbowaniu i dopiero wtedy nałożyć drugą, jaśniejszą farbę. W ten sposób bezpiecznie uzyskamy wymarzony kolor.

Czy popielaty blond pokryje rude włosy?

To, czy popielaty blond pokryje rude włosy zależy od tego, czy zastosowaliśmy się do wskazówek z poprzedniego akapitu. Tak więc, jeżeli najpierw zniwelujemy ilość rudego pigmentu, farbowanie na popielaty blond powinno przynieść zamierzony efekt. Musimy jednak pamiętać o tym, że osoby o naturalnie rudych włosach zazwyczaj mają ciepły odcień skóry, dlatego o wiele lepiej wyglądają w ciepłych kolorach, zaś popielaty blond jest zaliczany do kolorów zimnych, co oznacza, że nie każdej osobie będzie pasował.

Farbowanie rudych włosów na ciemny kolor

Część posiadaczy rudych włosów decyduje się na pofarbowanie ich na ciemny odcień. To oczywiście dobry pomysł, o ile dobierzemy odpowiedni kolor. Pamiętajmy więc, że do osób o rudych włosach najlepiej pasują ciepłe brązy, czyli kolory zaliczane do ciepłej tonacji. Wobec tego, jeżeli chcemy pofarbować rude włosy na odcień brązowy, rozpoczynamy od zniwelowania rudego pigmentu farbą nieco ciemniejszą niż aktualny kolor włosów, a na koniec farbujemy je docelowym kolorem.

Jak pofarbować rude włosy?

Jak więc widać, farbowanie rudych włosów nie należy do najtrudniejszych, zwłaszcza dla osób doświadczonych w robieniu koloryzacji. Przed farbowaniem warto jednak zastanowić się nad tym, czy na pewno chcemy to zrobić. W dzisiejszych czasach rudy kolorów włosów jest tak unikalny i modny, że czasem lepiej zrezygnować z jego zmiany.

Zapraszamy również do lektury naszych innych wpisów z kategorii urody, w których między innymi przedstawiamy najmodniejsze fryzury do pracy oraz wyjaśniamy co powoduje siwienie w młodym wieku.